| DanTheToughGuy a întrebat:

Am un laptop Hp, Intel core i3 3110M, ivy bridge 35 W socket 989b rPGA, motherboard 21BC 39.5 si as dori sa il upgradez la Intel core i5. Imi puteti sugera niste procesoare i5 compatibile cu laptopul meu va rog? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| George_Deac_1983 a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa poti face upgrade, chiar daca iei un procesor cu acelasi socket cel mai probabil nu o sa suporte bios-ul. Cauta pe siteul producatorului fisa tehnica si vezi ce suporta. Nu incerca sa flashuiesti alt bios aftermarket ca cel mai probabil o sa-l brickuiesti. Chiar daca reusesti sa faci upgrade-ul o sa ai probleme cu disiparea caldurii te asigur.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai da, ca e desktop, sa schimbi piese cu ai chef! Iti iei desktop daca vrei upgrade-uri...

| teoooGT1993 a răspuns:

Cele din gama skylike sunt de ultima generatie. Eu am procesor Skylike i7! happy

| DanTheToughGuy explică (pentru K0sti):

Am intrebat frumos...

| K0sti a răspuns (pentru DanTheToughGuy):

Nu contest, numai ca trebuia sa stii ca in momentul cand iti iei laptop, iti iei si adio de la upgrade-uri...