| Ardelean_Andrei_1996 a întrebat:

Am un laptop HP Probook 4540s, mi-am instalat recent Windows 7 Ultimate. Prima data am reusit cu succes sa-l conectez la TV, apoi am scos cablul si cand l-am introdus a doua oara, TV-ul nu a mai avut niciun afisaj, apoi de fiecare data s-a intamplat identic, chiar daca mi-am mai reinstalat windows-ul inca o data. Mi-ati putea da careva o solutie la problema mea? V-as fi recunoscator!

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai la laptop normal e o combinatie de butoane dupa ce ai bagat mufele si la laptop si la tv trebuie sa apesi pe Fn si F1-F12 nu stiu exact care buton trebuie sa ai o imagine pe un buton "F" gen 2 patratele daca nu gasesti ia-le pe toate la rand pana porneste imaginea de pe laptop pe TV.Bafta
Bafta.

| Bucatariu_Paul_1994 a răspuns:

Deci tu vrei sa se vada pe Tv ce ai tu pe laptop? Iti trebuie un cablu HDMI. Un capat il bagi in laptop unu in TV. Apoi intri in Source ( eu am butonul pe telecomanda) dupa ce ai intrat in Source, intri in HDMI 1 sau HDMI 2, in functie de cate porturi HDMI ai. Poti sa le incerci pe amndoua sau sa te uiti ce scrie langa port. Succes!