| maus12 a întrebat:

am un laptop HP si cand il pornesc imi apare asa :the system has detect that a cooling fan in not operating corectly,
enter to continue startup or windows will shut down in 15 seconds nu pot intra in bios nu pot da bootare HELPPPPP

12 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Asa imi aparea si mie pe fostul calculator. De obicei apasam ENTER si nu mai avea nimicwinking

| SskorpyonN a răspuns:

Verifica daca fanul procesorului adica cooleru se invarte desfal..verific manual adica. daca se invarte si iti apare eroarea aia asa poti intra in bios daca ai win7 incearca f2 f7 f10 daca ai xp incearca del f1 si mai era unu parca dar ma rog. o data ajuns in bios dai reset la tot biosul sau mai simplu daca te pricepi cand il desfaci si il verifici daca invarte fanul dp procesor incearca sa dai u nreset la bios

| maus12 explică (pentru SskorpyonN):

Da am facut-o dar la fel

| filaret000 a răspuns (pentru maus12):

Citeste aia de acolo ce ti-am dat

| maus12 explică (pentru filaret000):

Da exact asa imi spune si mie dar este vreo explicatie pe site-ul lor? in afara de reparatie nu vad altceva

| 78buc a răspuns:

La mine la fel apare, nu stiu daca e acelasi mesaj, insa apare un text de acest gen, apasa pe enter si gata.La mine functioneaza, tot e HP. Funa?

| Ionutz_Coman_1995 a răspuns:

Ori s-a dus bateria de bios! Ori HDD una din ele

| maus12 explică (pentru Ionutz_Coman_1995):

Da il pot porni de pe el stau acum pe net hdd e din iarna inainte de craciun

| maus12 explică (pentru Ionutz_Coman_1995):

Il pot porni de pe el stau pe net acum hdd e din iarna inainte de craciun iar laptopul nu are nici 2 ani!

| Susan_Dani_1999 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa si i-am dat ENTER si a pornit. Sper sati porneasca.Succes cu laptopul.