| maus12 a întrebat:

Salut am urmatorea problema scuzati categoria stiu ca e cea mai vizitata si ii urgent

am un laptop HP si cand il pornesc imi apare asa :the system has detect that a cooling fan in not operating corectly,
enter to continue startup or windows will shut down in 15 seconds nu pot intra in bios nu pot da bootare HELPPPPP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, acolo spune ca sistemul tau a detectat un ventilator care nu merge. Nu mai insista sa-l pornesti pentru ca te poti astepta la surprize mari.Mergi cu laptopul la reparatie, sa-ti repare ventilatorul.

| maus12 explică (pentru anonim_4396):

Cam cat m-ar costa aprox

| anonim_4396 a răspuns (pentru maus12):

Un cooler nou e in jur de 22 lei. Deci si reparati te-ar costa in jur de maxim 50 de lei.el mai bine e sa mergi intai sa te interesezi la un service. Spui direct ce eroare iti da.Nu stiu nu am fost niciodata sa repar, de aceea spun cat costa un cooler.Deci in jur de 50 de lei, eventual daca vrei sa-ti curete si laptopul de praf.Intereseaza-te la un service, e cel mai bine. Sa ma anunti dupa e l-ai reparat, o seara placuta
.

| maus12 explică (pentru anonim_4396):

Da un cooler pe al meu laughing ii 120 de lei da l-am reparat eu l-am curatat de praf si nu se mai incalzeste deloc dar imi apare eroare pentru ca nu se invarte la turatie maxima