| reyna_7838 a întrebat:

Am un laptop hp si pana acum cand mi-l deschideam mi se conecta automat la wifi. acum nu stiu de ce, trebuie sa il conectez eu de fiecare data. as vrea sa stiu cum sa-l fac sa se conecteze iar automat thinking

Răspuns Câştigător
| ionutzuck a răspuns:

Dai click dreapta pe conexiune > properties > connection si bifezi "connect automatically when this network is in range" apoi ok

1 răspuns:
| rossi46 a răspuns:

Probabil ca ai instalat windows-ul din nou sau au facut vreo setare care ti-a sters reteaua din memorie. Astfel ca laptopul iti gaseste retele disponibile dar nu se conecteaza automat la vreuna din ele. Imediat ce ai conectat laptopul la retea, iti apare o casuta " Save current network" pe care trebuie sa o bifezi, apoi de fiecare data cand il vei porni, acesta se va conecta singur. Succes!