| RuxiKasandra a întrebat:

Mi-am instalat Windows 10 pe laptop si nu vrea nici cum sa se conecteze la wifi. Care este problema si ce as putea sa fac? Cand aveam Windows 7 mi se conecta fara nici o problema.

7 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ce eroare Primești atunci când încerci sa te conectezi?

| RareşTPUro a răspuns:

Driverul retelei wireless nu l-ai instalat pe Windows 10.

| T0T a răspuns:

Nu ai instalat driverele pentru wireless. Intră în Control Panel->Device Manager și ai acolo mai multe și pe undeva e și Wireless și ep acolo vezi dacă ai un driver instalat. Dacă nu e dai acolo să caute versiuni de drivere. Dacă nu reușești așa încerci să le iei de pe net sau de pe CD(ar trebui în mod normal să ai unul).
De asemenea eu nu te-aș fi sfătuit să bagi acum Windows 10 deoarece nu e chiar complet, trebuia să mai aștepți.

| K0sti a răspuns:

Pai driverele le-ai instalat?

| Sheldon a răspuns:

Maine am vreme intru cu teaviewer si ma uit ce problema are...e alegerea ta, poti cere sfaturi etc sau rezolv problema in 2 min sau cel putin iti spun de ce nu merge daca se ajunge acolo...iti las un offline cand pot maine

| AdrienWH a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele dupa CD-UL primit cu laptopul. Daca ai instalat DRIVERELE(SCZ DACA AM SCRIS GRESIT)SI NU MERGE UITA-TE SA VEZI DACA DRIVERELE TALE SUNT CONPATIBILE PENTRU WINDOWS 10.Si te-asi sfatui sa mai astepti ca windows 10 nu este finalizat.(Acest lucru l-am citit intr-un articol.)Chiar si eu am testat windows 10 si nu mi se pare complet. FUNDITA?

| Mascatu69 a răspuns:

Incearca sa descarci drivere de retea sau cv de genul nici eu nu prea le am cu astea