| Hoseas a întrebat:

Am un Laptop Lg E 500, insa nu am ecran la el. Am legat un monitor extern lcd HP prin vga pe el. Problema este ca la pornire, am imagine neagra complet! Imi arata ceva legat de rezolutie, 1280 x 1024 recomandat. Dar daca pun aceasta rezolutie tot nu isi revine. Monitorul se aprinde doar de la welcome din windows si de acolo merge bine. Din aceasta cauza la pornire jocuri, imaginea ramine neagra si se aude doar sonorul din joc. Merg citeva, cele bifate automat cu rezoluti mari, de 1280 x 1024, dar cele care sunt pe 640 x 480, sau 800 x 600 niciunul. Nu pot intra nici in safe mode nici in bios caci nu vad nimic. Ce as putea face?!

1 răspuns:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Apasa f2 la pornire si intra in setarile calculatorului si setezi de acolo ce ai nevoie