| anonim_4396 a întrebat:

Stiu, n-am mai pus intrebari de mult, dar de data asta sunt "serioase". 1. Am reinstalat Windows.ul la laptop, am instalat driverele, dar sunetul si touchpad.ul nu pot fi controlae din tastatura. Precizez ca am reinstalat driverele responsabile. Laptopul este Asus. 2. Am instalat un driver pentru touchpad, si dupa am dat restart. Din pacate, acum cand pornesc laptopul, de fiecare data imi porneste si instalarea la driver [a ramas, cumva, deschisa]. Cum pot scapa de ea? E enervanta! Rog seriozitate laughing.Cel mai bun raspuns va primi funda. Astept cat mai repede raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Driverul nu este cel optim. nu se instaleaza si de aceea, presupun ca la fiecare startare sistemul operativ detecteaza lipsa acestuia si incearca sa il instaleze. posibil sa fie de asemenea o eroare al instaler. ce windows folosesti? e activat? e updatat la zi? pentru sunet si touchpad in windows 7, 8, 8.1 Microsoft iti ofera driverele direct prin update.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De ce Windows este vorba?
în funcție de asta îți pot oferii soluția corectă. Succes

| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca ai instalat driverele! "Am instalat un driver pentru touchpad"...nu exista "un"! Exista acel driver dedicat modelului tau! Pe care il iei de la producator, totdeauna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am Windows 8.1, este licentiat, toate update. urile la zi, inclusiv driverele.

| Derp02 a răspuns:

Microsoft iti ofera driverele direct prin update.

| Alexiuc a răspuns:

Actualizeazati driverele cu diriver genius e cel mai bun program in caz ca driverele tale sunt incompatibile.