| Bemineever a întrebat:

Help! Am umblat pe la tastatura si din greseala am apasat pe ceva.Acum cand apas pe z imi scrie y si invers,doua puncte le gasesc la shift+punct, punct si virgula la shift+virgula, ca sa imi apara semnul intrebarii trebuie sa apas pe shift+cratima si underline.Around-ul nu-l mai gasesc, in loc de paranteza dreapta am ă si î, in loc de ghilimele si bara dreapta am ţ si â. Cratima o am la semnul intrebarii.Stiti cumva unde sa umblu ca sa-mi revina tastatura la normal? Va rog raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Ai schimbat tastatura in romana.
Ai 2 optiuni:
1. Apesi ctrl+shift
2. Ai in partea dreapta jos in bara un patratel sau stiu eu, unde scrie RO sau EN acolo ai limba tastaturii. Dai in engleza(EN).

Ma bucur daca te-am putut ajuta.

1 răspuns:
| KMaddieK a răspuns:

Ori ai dat la bara unde scrie limba, poate ai avut-o in Ro si ai dat-o in EN, daca nu merge dai Restart, daca nu merge nici asa, nu stiu