| Costea_Cosmin_2002 a întrebat:

Am un laptop vechi la cu wind 7 si am uitat parola de la bios am scos biosu si l-am pus si nu imi mai mergea dupa am zis sa instalez windows ul 10 pe el
NU IMI GASESTE DRIVERE ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Le instalezi manual.
Intri la fiecare obiect necunoscut din Device Manager, intri la proprietati, vezi ID-ul hardware si cauti pe google.
Destul de repede gasesti si driver. Eventual daca e laptop poti sa le gasesti pe toate la pachet pe site-ul producatorului.

Exista si cateva programe care cauta automat drivere dar din experienta sunt destul de praf si pe langa drivere mai instaleaza si programe nedorite.

| flixbuster a răspuns:

Sa instalezi Linux...

Mi-a placut aia cu "am scos biosu" big grin