| So0uNd77 a întrebat:

Am un LG Optimus Net P690 si am incercat sa`mi activez internetu pe telefon am sunat la *100# am activat optiunea cu internet gratuit si nu`mi merge am 0.505 MB si nu sunt in perioada de gratie am facut setarile in puncte de aces si nu`mi merge nu mai stiu ce sa fac dau funda si vot

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la ei la reprezentanta, ca ti-l rezolva (desi am vazut si incapabili care trebuie sa sune "la Bucuresti" ca nu stiu ce sa faca).
Sau poti oricand cauta pe google. Sau poate nu ai facut setarile corect.

| SuperFanRap a răspuns:

Aaa poate nu ai setarile telefonului facute pentru a putea intra pe internet
Trebuie sa iei legatura telefonica cu un reprezentant Orange
1-apeleaza 484
2-o sa iti zic sa apesi niste butoane si la un momentdat te intreaba daca vrei sa iei legatura cu un reprezentant si apesi butonul care iti zice :
apoi reprez. o sa iti zica sa ii zici nr de telefon si modelul telefonului.
daca te-am ajutat, funda?

| Day_Nyce_1986 a răspuns:

Mai atentie, pentru cei care detin un android LG optimus net P690, consumarea extraoptiunii MB pe android nu se face prin activari sau nu stiu ce, intr-adevar va trebuie o activare si anume setarile conect mobile sau broadband, acestea le puteti obtine doar trimitand un sms gratuit cu textul SETARI la nr 638 insa atentie, dupa ce ati primit setarile si bagat in telefon sa nu credeti ca gata merge, mai este un pas de urmat ca sa meraga sa consumati MB si anume.pe ecran dati grila jos si acolo sus unde aveti volumul, wifi.bluethoth, nfc si douo sageti adica (↑↓). acele sageti sunt pentru intrare si iesire date.ca sa mearga broadband sau conect mobile pentru MB activati acel simbol cu sageti si pe urma puteti sa navigati gat vreti.retineti,acel simbol e pentru internet MB si se consuma din MB, in cazul in care nu mai aveti MB folositi wifi...bafta