| Fetitsa123 a întrebat:

Am un maus fara fir optic care merge cu baterii si ca sa mearga are un dispozitiv mic ce se baga in usb.Problema e ca nu merge catreodata (nu e de la baterii ) daca il las mausul 5 min sa stea se inchide si cand dau sa se aprinda se aprinde si nu mai merge .E instalat tot tot da cateodata nu stiu de ce nu merge.Sfaturi?FUnda

Răspuns Câştigător
| ratzaa a răspuns:

Se poate din diverse motive:
1) Sa stai la o distanta mult prea mare cu mausul(sa nu fie in raza de actiune)
2) Sa nu iti Suporte OS-ul(Windosul) versiunea programului care il foloseste mouse-ul (in caz de ai windows pe x64bit nu iti merg toate programele care sunt pentru x32bit
3)Sau se poate sa fie dioda laser(luminita care citeste) sa fie stricata, si in acest caz ar trebuie sa returnezi produsul stricat...