| Kassandra1408 a întrebat:

Am un modem huawei 655b de la ROmtelecom, iar internetul este prin fibra optica, de la clicknet. Acum cateva zile am scos telefonul din mufa modemului - Phone 1. Iconita de pe modem inca era aprinsa dar nu am bagat-o in seama. Acum, cand am pus telefonul la loc, nu am ton. Am restartat modemul de 2 ori, l-am scos din priza, am verificat toate cablurile. Internetul merge perfect dar nu mai am ton la telefon. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sună la 1930 de la alt telefon și vorbește cu ei! La mine internetul este prin fir telefonic obișnuit.

| lucy4car a răspuns:

Dar nu bagi telefonul in mufa modemului, pana la modem trebuie sa fie un mic distribuitor mic alb sau ce culoare are din care ies sau intra telefonul si internetul