| BbyLoly a întrebat:

Heei! Azi mi-am luat o tableta SuperPad III..Si am vrut sa intru pe net..Am bagat in priza modemul. Mentionez ca am un modem de la Romtelecom [Clicknet]. si am zis sa activez Wi-Fi-ul la tableta! Dar nu a mers! Dati-mi ceva sugestii..Va roooog

Răspuns Câştigător
| AlecsPAD a răspuns:

Cum adica nu a mers?
1) Daca nu gaseste SSID, inseamna ca tablet nu accepta securitatea modemului!
Daca ai parola inseamna ca e WPA/PSK sau WPA2/PSK!
Pentru unele tablete/telefoane/console: WEP functioneaza mereu, la altele functioneaza si WPA/PSK
Intri pe 192.168.1.1 si configurezi de acolo!

2) Fai DFU la tableta si incerci dupa:
DFU:
1) Stingi tableta
2) Astepti 10 sec
3) Tine apasat pe home+power timp de 10 sec
4) Lasa power si continua sa ti apasat pe home inca 5 sec
5) Conectezi tableta la iTunes prin laptop/pc si isi va face un restore si back-up si isi va actualiza versiunea!

INCEARCA ASTEA, sau daca nu, poti sa te duci cu ea la un GSM

| BbyLoly explică (pentru AlecsPAD):

Dar cum sa fac DFU?

1 răspuns: