| Yoyoo300 a întrebat:

Am un Nikon D5000, obiectiv Nikkor. Cineva mi-a scapat aparatul si nu mai merge zoom-ul. Adica partea aia de pe obiectiv unde este zoom-ul se misca, dar nu si pe ecran. Se misca degeaba. HELP!

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

In garantie, la service sau altul nou.Alta solutie nu este.

| Yoyoo300 explică (pentru NevastuicAaA):

Zdrangane ceva prin obiectiv, daca il duc la serivce crezi ca mi-l pot repara?

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Yoyoo300):

Incerci,dar nu cred.Ar fi posibil sa inlocuiasca piesa rupta din el.
Mai este in garantie?

| Yoyoo300 explică (pentru NevastuicAaA):

Nu mai stiu ca nu am actele alea acasa. Cred ca da.

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Yoyoo300):

Pai merci cu certificatul de garantie si cu bonul la magazinul de unde l-ai cumparat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa te chinu-i pune-l sa iti cumpere altul nou...dai-l in mana si spune-i :adu-mi unul ca asta care sa mearga