| SunShine_3722 a întrebat:

Am un nokia 5310 xpress music... Dar am o problema; cand il pun la incarcat nu se mai stinge ecranu. stiti cumva ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Intra in setari la accesorii apoi la incarcator si dai la iluminare.Succes.Fundita?:d

2 răspunsuri:
| TheTiger a răspuns:

Salut.Am si eu acelasi telefon si am aceeasi problema ca nu se stinge ecranu cand il pun la incarcat.Nu stiu daca asta se poate face dar eu cand il pun la incarcat imi sting telefonul sau il las asa pornit pana se incarca de tot, si dupa aia mie nu mi se mai stinge dupa ce il scot de la incacrcat dar il opresc si il repornesc si merge.Incearca si tu.

| PunkyA a răspuns:

Si eu am tot un Nokia 5310 xpress music si am avut aceeasi problema cu el!

Incearca sa intri la setari-afisaj-economisire energie[si o activezi! daca o ai totusi activata, o dezactivezi si o activezi!]

Eu am avut-o activata si dupa ce am facut ce scrie mai sus, ecranul nu mai statea deschis cand era la incarcat!

Daca nu merge ce am scris mai sus, inchide-l atunci cand in incarci

Apropo... ce culoare este? Al meu e rossu cu negru!