| danutzul a întrebat:

Am un nokia E5... si cand fac poze imi apar 2 puncte ciudate. nu e praf. nu e zgariat. e din obiectiv. care stie daca se poate schimba camera propriu-zisa la nokia e5?

Răspuns Câştigător
| Sharpa a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......ng-lg.html
Incearca sa iei o camera din dezmembrarea altui telefon.
In anunt scrie: 8. Nokia e5 telefonul a fost scapat pe jos, are display-ul spart, fata zgariata si lipseste capacu de protectie al bateriei, in rest perfect functional ( nu este codat )" deci camera este inca functionala.
Negociaza la pret(se poate)

| danutzul explică (pentru Sharpa):

Deci tu stii din surse sigure ca se poate schimba camera (am aflat ca se numeste camera module, sau ceva de genu) se inlocuieste? ca nu toate... zic si eu. nu stiu :p

| Sharpa a răspuns (pentru danutzul):

Fie se inlocuieste camera simpla sau prinsa de un modul.In ambele cazuri se poate inlocuii.
Succes.