| ionutk9 a întrebat:

am un notebook Asus x55vd-sx037d am dat sa il pornesc si booteaza pana in momentul cand trebuire sa apara desktopul, dupa aceea ramane ecranul negru se vede doar cursorul de la mouse. ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Poate si-a facut vreun update si ceva nu ii "place", incearca faza cu safe mode, si vezi poate ii poti da un 'system restore'. daca nu, reinstaleaza win-ul, nu dureaza decat 15 minute. cat despre driver-e, ia-le pe cele de pe site-ul Asus, ar trebui sa fie actualizate.

8 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Pai ce-a mai simpla solutie ar fi o reinstalare de windows. dar ce ai facut de nu mai merge cum trebuie? daca ai instalat vreun driver ceva, incearca sa intri in safe mode si sa dezintalezi ce ai instalat.

| ionutk9 explică (pentru PaulCCraciun):

Nu am instalat absolut nimic pe el l-am primit cu win7 instalat

| PaulCCraciun a răspuns (pentru ionutk9):

Si cum l-ai deschis de prima oara nu merge?

| ionutk9 explică (pentru PaulCCraciun):

L-am utilizat inchis/deschis de vreo 3 ori

| ionutk9 explică (pentru PaulCCraciun):

Cum sa ii dau safe mode ca am apasat deja f8 sau cat o fii nu apare numai start windows normally

| PaulCCraciun a răspuns (pentru ionutk9):

Atunci nu stiu ce sa zic, asa se intra in 'safe mode', tii apasat F8 cand pc-u boot-eaza si ar trebui sa apara un meniu din care alegi modul.

| PaulCCraciun a răspuns (pentru ionutk9):

Poate si-a facut vreun update si ceva nu ii "place", incearca faza cu safe mode, si vezi poate ii poti da un 'system restore'. daca nu, reinstaleaza win-ul, nu dureaza decat 15 minute. cat despre driver-e, ia-le pe cele de pe site-ul Asus, ar trebui sa fie actualizate.

| AgathaRo a răspuns:

Dupa ce se incarca windowsul, dai ctrl+alt+del, dai la task manager, start new process "explorer.exe", dupa ce iti apare bara de start dai la run > msconfig, vezi daca este selectat normal startup din prima optiune la general.Salveaza si vezi cum porneste.

| Adrian_Degeratu_1990 a răspuns:

Dupa parerea mea as zice sa-l duci la un service autorizat.winking