| AleexisViol3t a întrebat:

Am un laptop Lenovo, windows 10 si cand incerc sa-l aprind nu merge. Pur si simplu se aprinde pana la un moment dat si apoi parca se blocheaza, ramane ecranul mov si se vede doar cursorul de la mouse. Ce as putea face? Daca se deschidea complet, gen sa-i apara meniul si restul, as fi umblat la setari. Dar asa?!

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ai incercat sa reinstalezi sistemul de operare sau un live CD cu linux? Asa putem sa ne dam seama daca e hardware sau software. As paria totusi pe software.

| Panteraa a răspuns:

Am patit si eu zilele astea exact aceeasi problema si tot l-am aprins si l-am stins din nou apoi, la un moment dat, a inceput sa isi faca update-ul windowsul si cam intr-un sfert de ora-20 de minute s-a deschis. Nu stiu daca e aceeasi problema si la tine, dar daca nu se deschide pana la urma cel mai bine mergi la un service cu el.