| nalsd123 a întrebat:

Am un pc si vreau sa schimb placa video si rami ce mi-ati recomanda? as vrea o placa video GDDR5

My spec:

Asus M2N4-SLI

Processor:

AMD ATHLON 64 x2 [2Cpu] unu are 2. 6GhZ

Memory:
2GB RAM

Hard Drive:

250GB

Video Card:

ATI Radeon HD 3600 Series

Monitor:

ACER V203W

Sound Card:

Speakers (RealTeK High Definition Audio Device)

Operating System:

Windows 7 Ultimate 32-bit

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Recomand cel mult: http://bit.ly/1lQsXvO si sa mai adaugi 2 gb ram.

| oPeL68 a răspuns:

Pai placa video de 128 biti e suficienta pentru procesorul pe care il ai. Nu poti sa iei o placa video de 256 biti pentru Athlon. Nu te ajuta cu nimic.
Poti sa upgradezi pc-ul la 4 gb de ram, DDR2 orice alegi tu. ( fiind destul de putini 2gb de ram pentru windows 7 )