| andistan a întrebat:

Am un playstation 3 cu un adaptor vga hdmi iar atunci cand il bag la un monitor LG 192ws imi scrie out of range 37. 3kHz/60Hz ce pot sa fac? Dau funda

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Monitorul nu-ti suporta acea rezolutie la care playstation este reglat.

Pentru a putea utiliza, procedezi astfel:
1. Citesti in caracteristicile monitorului (vezi manualul de utilizare sau site-ul producatorului) ce rezolutii si ce frecvente poate duce monitorul
2. Conectezi la playstation un monitor cu care se vede imaginea
3. La setari video alegi o rezolutie pe care-l suporta monitorul tau LG
4. Conectezi pentru verificare inapoi monitorul tau LG. Daca merge, problema e rezolvata. Daca nu merge, incerci (2)-(3) cu alte rezolutii date de fabricantul monitorului tau LG.

Daca nu merge cu niciunul din rezolutiile date de fabrica sau nu te descurci, atunci apelezi la un specialist cunoscator.