| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a întrebat:

Am un PlayStationPortable (PSP) a cam plouat pe el. Unele taste numai merg daca intru intr-un joc cu masini trage dreapta daca folosesc tasta jos nu merge. ce pot sa ii fac? am auzit ca este o solutie care ajuta la asta. pentru ca l.am dus la reparat si a zis ca nu stiu ce folie de la apa sa dezlipit de nu stiu ce circuit si trebuie o solutie sa se lipeasca la loc. cine cunoaste aceaste substanta? sau alte solutii?

2 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Mai Anaconda, daca ar fi asa "schimba butoanele" ce bine ar mai fi! Problema destul de grava, pentru aceea folie care sa oxidat si cauta un service mai bun!

| Anaconda_7790 a răspuns:

Trebuie schimbate butoanele.tongue
mergi cu el la Sony si nu cred ca iti ia mai mult de 50 rontongue