| geo691 a întrebat:

Am un prieten cu care m-am contrazis cu el in urmatoarea afirmatie : Nu sau facut virusi pentru Windows 7, de aici rezultand ca nu este nevoie de antivirus. E adevarat? eu nu cred.

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Prostie mare.Si eu am mai auzit de la un pocait cum ca virusii nu ar intra pe linux. Virusii intra pe orice sistem de operare. (iti dai seama ca au ajuns pana si pe sistemele de operare al telefoanelor).

5 răspunsuri:
| cornel2121 a răspuns:

Normal ca exista viruși pentru Windows 7, numai de la începutul anului au fost "lansate" aprox. 1 milion de noi variante.
@BlackAngel Si cum dumnezau iti dai seama ca ai "luat" un virus, dacă nu ai nici-un antivirus instalat pentru ca virușii din ziua de azi sunt foarte bine camuflați.

| Dreamer a răspuns:

Personal folosesc W7 Ultimate x64, fara antivirus si nu am avut probleme pana acum, facand comparatie cu XP-ul pe care nu il voi mai folosi niciodata. Totusi, asa se zicea inainte si pentru Mac OS, ca nu exista virusi... dar asta nu inseamna ca,, baietii veseli'' nu vor scoate.

| SarpeAF a răspuns:

E cea mai mare tampenie "citita" o.O.
Virusii nu fac diferente sa stii laughing.
Daca nu ai anti-virus pe win7 intra si cel mai prost virus

| BlackAngel a răspuns:

Chiar e adevarat nu ai nevoie de anti-viruswinking Cand iei un virus pe windows 7 restartezi pc-u si inainte sa intri in windows iti apare o chestie Debughappy stai 1min 2 si gatahappy e ca nou
Il folosesc de 1 an si ceva si nici acum nu l-am schimbathappy
@SarpeAF Nu mai vorbi daca nu stiii

| crysstyna_6124 a răspuns:

Nu e adevarat. trebuie sa iti instalezi neaparat un antivirus.