| Ionuț_Petria_1994 a întrebat:

Am un procesor Intel Centrino 2 ce părere aveți de acesta si dacă știți o metoda prin care să rezolv lagul

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model? Si restul componentelor ce model ar fi? Unde ai lag, in ce program/joc/sistem?

| Plato a răspuns:

Lagul e mai mult de la GPU (placa video). Totusi, la ce lag te referi? In vreun joc? Daca da, depinde ce joc.

| flixbuster a răspuns:

Procesorul e cam de acum doua cincinale... daca vrei altceva decat internet browsing, office, muzica si filme (dar fara Full HD ca si la HD s-ar putea sa gafaie), ghinion - iti trebuie alt calculator.

| Vvistula a răspuns:

Depinde ce capacitate de lucru are procesorul. Lagul nu e neaparat de la procesor. Poate fi de la placa video sau de la memoria ram insuficienta.