| Edyss10X a întrebat:

Am un processor AMD Sempron(tm)de 3000+; 1. 81GHz, 1.00 GB of RAM stiu ca e praf dar ar merge un Windows 7 (cred ca Extreme Edition sau Ultimate) pe el? Adica ar merge sacadat etc?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

I-ați gândul.Pe ce configurație ai Windows7 nici starter-ul nu va funcționa cum trebuie.Deci numai orice altceva în afară de Windows. đetalii dacă te interesează

| Edyss10X explică (pentru DeyCj):

Pai acum am Windows Xp Service Pack 3 si de asta intreb ca se poate sa pun un Windows 7 Extreme Edition? Sau il voi strica mai raulaughing?

| DeyCj a răspuns (pentru Edyss10X):

Wndows 7 Extreeme edition nu există. Ultmate-ul poate, dar ăla e făcut doar cu scop comerciial, adică consumă resurse foarte multe ca include toate edițiile de Windows, și NU este dedicat oricui.Pentru un user casnic Home premium, iar entru priofesoniști proesionalul.Restul îs artificii. Windows 7 starter nu se găsește pe internet, numai în Kituri contrafăcute, la fel cum este de exemplu Extreeme edition.E un kit contrafăcut cu Rt 7 lite.Trebuie sa fii inconștient complet sa folosești soft și Windows contrafăcut.

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am avut o configuratie asemanatoare. Windows 7 mergea cum mergea, insa aplicatiile mai greu. Chiar si la 2 GB nu indraznesc sa il pun, caci am inteles ca, pentru a rula cum trebuie, ai nevoie de 4 GB de RAM. Acum, am 2 GB de RAM, am revenit pe XP, si sunt extrem de multumit de calculatorul meu, desi uneori ii cer cam multe.

| ursey a răspuns:

Iti merge un win7x32 home edition dar sa nu te astepti la performante mari

| ursey a răspuns:

Lupudepenet ii trage cu linuxu continuu laughing

| DeyCj a răspuns (pentru ursey):

Corect.Este mult mai bun decât Windowsul

| ursey a răspuns:

Iti merge bine dar sa ai rabdare la inceput cand deschizi PC-u 2-3 min pana se incarca toate aplicatiile si depinde si de antivirus cate resurse mananca unu care mananca mai putin e avast eu folosesc avira dar mananca mai multe resurse

| DeyCj a răspuns (pentru ursey):

Și aia înseamnă ca Windows merge bine? Aia e anomalie curată. Oricum dacă se chinuie să pornească mai mult ca sigur aplicațiile îngheață, la fel și sistemul, dar cum voi userii de windows sunteți obișnuiți să folosiți chestii proaste crezând ca este normal ca o aplicație să se deschidă în 3 secunde, sistemul sa porneasca în 2 minute, etc, real nu este normal.Așa ceva pe Linux nu vezi, numai sistemul pornește un pic mai lent.

| ursey a răspuns (pentru DeyCj):

Stiu cum ruleaza si linuxu ca il foloseam inainte pentru sv de CS acum mai folosesc doar Knoppix care pleaca direct de pe CD il folosesc pentru recuperare date din partitia C cand pica Win

| DeyCj a răspuns (pentru ursey):

Ai făcut o alegere bună cu Knopix.Eu la recovery pentru clienți folosesc o distribuție modificată de mine. WinuX îi zice și ce îmi place e că știe rula live și pe 512 mb ram e cu XFCE.
Și nu rulează mult mai ok un sistem Linux versus Windws?
Eu cum îs obișnuit cu un Ubuntu modificat ce ruleaza la mine când folosesc Windows numai mă aiu darcii că mi se pare că lucrează ca melcul vs ce am eu.