| IonutantiBieber a întrebat:

Am un ps2 si nu mai gasesc jocuri pentru aceasta consola si vreau sa stiu cum se modeaza, si daca fac acest lucru o sa-mi mearga god of war 3 sau alte jocuri de pe ps3, mai am si xbox 360 dar pe ala nu o sa il modez pentru ca inca se mai fac jocuri, dau funda.

1 răspuns:
| negat1ve a răspuns:

Pai se stie deja ca jocuri pentru ps2 chiar de anul trecut s-a anuntat ca nu se vor mai face, decat cele sport ( de altfel au si aparut fifa si pes2013 si nu numai ). Modand consola, vei putea descarca de pe net jocurile si ti le faci pe dvd si nu mai ai treaba de cat sa dai bani pe ele. Dar nu vei putea niciodata sa faci sa mearga god of war 3 sau alte jocuri de ps3 sa mearga pe ps2! Gow 3 este doar pe ps3, in schimb poti juca 1 si 2 pe ps2 daca inca nu le-ai jucat. Sunt destul de multe jocuri si pentru ps2, mai ales cele din 2006, a fost anul in care s-au facut cele mai multe si cele mai tari jocuri pentru ps2! Eu cand mi-am modat consola am dat 2 milioane acum gasesti si la 50-80 ron maxim! Deci se merita, in plus joci pe gratis si sunt destule jocuri.