| anca49anca a întrebat:

Am un router edimax am reusit cu greu sa il conectez la calc dar nu mergea wirelessu pe tel si acum nu imi mai merge nici pe calc la local area connection imi tot apare limited or no connectivity.are cineva vreo idee ce pot face? multumesc

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Pe ce retea mergi? Daca pe Rds si Rcs atunci, 1 scoate-l din priza si pne-l din nou ca daca downlodezi puternic se deconecteaza sau se restrange banda.
2. Verifica wireless-ul din setarile routerului sa fie activ.
3. Daca nici una din astea nu merge reconfigureaza-l cu cablu.