| Anonim297 a întrebat:

Am un sistem audio goodmans ghc50, e cam vechi, dar merge, nu l-am mai folosit de foarte mult timp, chestia e că a rămas setat pe DVD și eu vreau să mă conectez prin AUX. Nu mai am telecomanda la el și are doar două butoane (volume și mode), am incercat orice combinație și tot nu se poate muta de pe DVD pe AUX, mă gândeam să îi cumpăr o telecomanda, nu se mai găsește în România... Și m-ar costa cam 2 milioane una de pe ebay sau alt site, ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi de pe maica domnului la lizeanu au ăia acolo magazin cu telecomenzi, mergi cu marca aparatului si modelul, si i ti gasesc ei, sau i ti vor da o telecomanda pilot universala, care pe baza unui cod poti trece combina din modul dvd pe Aux.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Incearca mai bine cu un telefon mobil cu port IR.