| TănaseDavid a întrebat:

Am un sistem hama 2.1 si de cateva zile telecomanda nu mai merge corect. cand apas sa inchid sistemul imi da volumul la 16. ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Desfă telecomanda si o cureti cu spirt șasiul iar butoanele din cauciuc le speli la chiuvetăp cu apă calduță nu fierbinte, si sapun, si după aceea stergi bine cu un prosop curat si moale, tastatura aceea de cauciuc, si o montezi la loc, el da eroare acum deoarece telecomanda inauntru este murdara este ca un clei si numai fac butoanele alea contact cu placa de baza din telecomandă. Succes.

| Samariteanul a răspuns:

Ori o duci la reparatii ori iti iei una noua.