| lllPauLlllCostylll a întrebat:

Am un stick 3G de la rds. Modelul Huawei E3131. După ce l-am instalat pe laptop imi da eroare:,, Cartela SIM/USIM nu este detectată sau nu este valabilă.,, Acum ceva timp imi mergea pe laptop dar odata nu mai mi-a mers si nu am mai incercat sa il fac.Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pot fi trei probleme, care se rezolvă la Erdeesh.Ori ți-o expirat cartela, ori nu ai semnal(se știe ca modemurile astea stau forte prost cu senalul, mai ales înte betoane, fară o antenă externă) ori ți s-o dus cartela din cauza că nu ai ejectat stik-ul.Succes

| lllPauLlllCostylll explică (pentru DeyCj):

Dacă mi s-a dus cartela trebuie sa plătesc ceva să mi-o schimbe?

| DeyCj a răspuns (pentru lllPauLlllCostylll):

Nu am idee dar ceva îmi spune că s-ar putea dacă e din vina userului, nu a furnizorului.Ar trebui să scrie în contract asta.Succes