| Spitza23 a întrebat:

Am un stick de 64 si-l pot formata exfat si ntfs si vrea sa-l formatez ntfs dar imi spune"windows was unable to complete format" Care ar fi problema?
Vrea ntfs pentru ca acum daca copii ceva pel imi lipsesc din fisiere dar spatiul se ucupa dupa el, ma ajuta careva? multumesc

7 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Cum nu te lasa? Probabil e stickul stricat. Ce windows folosesti?

| Spitza23 explică (pentru MihaiEdy1993):

Am win 7, nu cred ca e stricat, daca bag cate putin 500de mega, un gb merge, daca incerc sa bag ceva mai mult imi lipseste dar spatiul dispare

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Spitza23):

Atunci e clar. S-au busit bitii de memorie daca nu te lasa sa pui mai mult. Nu ai ce sa ii mai faci. De obicei stickul te lasa cam dupa 3 ani sau daca ai ghinion, dupa ce l-ai cumparat. Toate draciile astea sunt facute in China, Taiwan sau India. Daca vrei ceva de calitate, cumpara-ti Made in US.

| Spitza23 explică (pentru MihaiEdy1993):

Cred ca s-a bulit de tot, ca de ieri nu mai merge deloc, mai pot face ceva, apare ca l-am bagat ca partitie dar nu arata capacitate nimic, e gata?big grin

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Spitza23):

E praf. Recomand sa cumperi din Domo Stick memorie de la firmele Kingston, Sony si altele cunoscute.

| TheTelemea a răspuns:

Ce marca de stick e? Daca imi zici te pot ajuta.

| Spitza23 explică (pentru TheTelemea):

E marca kongston, cand vreau sa-l formatez ntfs imi spune windows was unable to complete format asa ca merge doar exfat de aceea, probabil nu merge bine