| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon cu wifi, si vreau sa stiu daca e mai bine s-o las deschisa(reteaua wifi) sau nu, adica vreau sa stiu daca se consuma mai multa baterie, sau nuhappy

Răspuns Câştigător
| blackwidow a răspuns:

Depinde. Sunt anumite telefoane care atunci cand se inchid sau le inhcizi tu ecranul de la butonul de stand-by, se inchide automat si orice alta conexiune in afara de cea a retelei(ma refer aici la bluetooth si wi-fi) Alte telefoane nu-si inchid conexiunile auxiliare si atunci, intr-adevar vor consuma mai multa baterie. Te sfatuiesc sa vezi daca bateria se consuma la fel de repede si daca lasi wi-fi-ul deschis si daca nu, si sa actionezi in consecinta.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Las-o inchisa! ...se consuma bateria de pomana!

| PinkPanther a răspuns:

Se consuma baterie, mai bine tii inchisa obtiunea dw wi fi si o activezi doar cand ai nevoie de ea

| roxnka a răspuns:

Din cate stiu eu se consumahappy