| bogleaiulian a întrebat:

Am un telefon Nokia 5230 si am luat cardul de memorie si l-am pus in alt telfeon acelasi model dar imi cere o parola pe care eu nu o stiu.Cum pot afla parola de la card?

7 răspunsuri:
| UnBaiat439 a răspuns:

Din pacate nu mai poti decat daca formatezi cardul si pierzi tot de pe el. Dar daca cumva ai cablu usb fii atent ce ai de facut:
1. Pune cardul in primul telefon.
2. Conecteaza telefonul la Nokia Suite.
3. Salveaza tot de pe card pe calculator.
4. Formateaza cardul.
5. Pune cardul in celalat telefon, leaga`l la calculator si pune`ti toate datele inapoi pe card.
P.S.: Stiu din experienta proprie pe acelasi telefon.

| bogleaiulian explică (pentru UnBaiat439):

Si o sa mearga sigur dupa?

| bogleaiulian explică (pentru UnBaiat439):

Si o sa mearga sigur dupa?

| bogleaiulian explică (pentru UnBaiat439):

Am dar format la card si nu merge inca imi cere passu. Alta solutie care ar fi?

| UnBaiat439 a răspuns:

Ma, l`ai pus in telu in care iti merge LCD si i`ai dat formatare? Alta solutie e sa spargi parolabig grin Ceva gen 1234, ziua ta de nastere cauta ceva ce sa mearga.

| DreaGos a răspuns:

Intri pe telefonul alalalt si o dezicriptivzi

| bogleaiulian explică (pentru DreaGos):

Telefonul celalalt nu i mai merge display-ul straight face