| mosora2002 a întrebat:

Buna
Am primit un telefon Nokia E71 cu cod pe telefon...adica:

La pornire apare sigla cu doua manute de la Nokia,...apoi sigla de la Vodafone... apoi cere codul de blocare al telefonului.

Am incercat si cu 12345 si 11111 si 00000 si o mie de alte coduri dar nu merge... zice cod eronat

cum sa fac sa dezactivez ...sa decodez ...acest cod

de la cine l-am primit nu mai stie ce cod i-a pus...la uitat.

Stie cineva ce s-ar putea face? ...multumesc

Răspuns Câştigător
| ThEsAvAnT a răspuns:

Nu merge decat daca il duci la un service si acolo ti-l rep[ara ei si costa maxim 15 lei

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am incercat urmatoarea metoda si a mers. Apesi simultan * plus 3 plus buton apel. Apoi cineva trebuie sa apese pe butonul de pornire-inchidere telefon cat tu tii apasat pe acele butoane. Se va reveni la setarile din fabrica si poti sa apesi pe 12345 cand iti cere codul.

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Baga id-ul kristyan_krystyan si ti-l fac eu. Sa ai cablu de date la telefon.

| maria_5586 a răspuns:

Dul la resoftathappyaltceva nu ai ce sa faci