| AlupoaeAndrei a întrebat:

Salut, stie cineva care este codul de blocare la un Nokia 5230?
Incerc de 20 min 00000 sau 12345.
Am nevoie pentru a reveni la setarile din fabrica.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.CA sa afli codul de siguranta la Nokia 5230 trebuie sa te duci cu telefonul la un service gsm.Nu poti sa il faci acasa,iti trebuie cablu f-bus pe care trebuie sa il conectezi in loc la baterie sa poti citi datele din aparat( m-bus, gnd, reset, rx, tx).
`daca esti din Bucuresti incearca la www.servicetelefoane.ro daca nu la un service local de langa casa ta.CHIAR DACA AI AFLAT CODUL CORECT DUPA 5 INCERCARI GRESITE DA EROARE CHIAR CODUL CORECT.