| Iulian23august a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy y si recent mi-am cumparat o cartela frog cu optiunea enjoy frog...aceea cu internet nelimitat wnw si telefonul meu nu este pe lista celor compatabile.
Din cate am inteles poti sa ii faci o setare manuala, dar nu am inteles mare lucru de pe net, ma poate ajuta careva?

1 răspuns:
| Janek21 a răspuns:

Intri la "Setari", in fuctie de versiunea de Android pe care ruleaza cauti si tu "Retele Mobile" (trebuie sa fie ceva legat de internet) si aici vei gasi "Nume puncte de acces". Dai sa adaugi un APN nou cu urmatoarele setari:

Nume: web'n'walk
APN: wnw
Proxy: 10.252.1.62
Port: 8080
Nume de utilizator: wnw
Parola: wnw
Server: Nesetat
MMSC: Nesetat
Proxy MMS: Nesetat
Port MMS: Nesetat
MCC: 226
MNC: 03
Tip autentificare: Nesetat
Tip APN: default, supl
Protocol APN: IPv4
Activare/dezactivare APN: APN activat
Purtator: Nespecificat

Dupa ce ti-ai creat punctul de acces, salvezi si-l activezi. De cate ori vei folosi datele mobile de atatea ori vei folosi web'n'walk-ul.