| Rebe97 a întrebat:

Am un telefon SAMSUNG SGH U600 pe sina si mi sa descarcat l-am pus la incarcat si na mai incarcat.Acuma telefonul e blocat si nul pot debdloca.sTITZ SAMI spuneti DE CE NU SA MI spuneti DECE NU SA MAI INCARCAT? Poate e de vina incarcatorul sau bateria?

Răspuns Câştigător
| luckyluke a răspuns:

Haideti mai, ca problema in sine, nu are nici o legatura cu gramatica big grin.
Ca sa vezi care din cele 2 e defect, bateria sau incarcatorul, ia un acumulator de la un telefon de acelasi tip si daca incarca, incarcatorul nu e defect. Daca nu incarca... ai rezolvat o problema (posibila) Una la mana big grin. A doua la mana... telefonul nu e blocat, e inchishee hee Deci daca iei un alt acumulator, il poti porni, si eventual "debloca"

Daca nici cu un acumulator nou si eventual, un alt incarcator, nu incarca... problema este la mufa telefonului, acolo unde se introduce incarcatorul, adica este posibil sa fie oxidata si sa nu faca "contact"

8 răspunsuri:
| andreivmarin a răspuns:

Pai hai sa o luam cu inceputul:
1. scoate bateria tine apasa 3 sec pe butonul de pornire apoi pune batria la loc si vezi ce se intampla,
2. incearca sa folosesti incarcatorul la alt telefon, logic daca nu incarca este incarcatorul,
3. incearca si bateria, insa nu cred ca o baterie se strica asa usor, eu unul nu am patit-o niciodata.

| AndutzaAndu a răspuns:

Poate e de vină gramatica tahee hee.

| LauraSpataru a răspuns:

Cred ca s-a speriat de cat de agramata esti.

| Rebe97 explică:

Stiti ce fac scoala in italia nu in romania ok?

| Rebe97 explică:

Parca pe siteul asta ma nu ma crzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria e de vina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa ma patit si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nul duci la reparat fata