| tttitooorp a întrebat:

Am un telefon sharp 550sh si nu-i stiu codul de securitate al telefonului (handset code). Am incercat si codul universal 0000 si nu merge. Cum as putea sa aflu ce cod are fara sa apelez la un service?

Răspuns Câştigător
| simona24 a răspuns:

Http://www.flashgsm.ro/upload/files.php?cat=48
sper sa te ajute...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si 1111 si 9999.
Daca se blocheaza, introduce-i codul PUK.
Daca nu merge nici asa, atunci du-l la un service pentru decodare.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

La nokia stiu ca e 12345. Mi se pare ca a mers codul asta si pe un sharp, dar model mai vechi.

| tttitooorp explică:

1111 si 9999 am incercat dar nu merge o sa incerc un program de decodare de pe adresa de mai sus. Va multumesc pentru raspunsuri!

| tttitooorp explică:

Codul e din 4 cifre. El ar fi trebuit sa aiba codul din fabrica 0000, dar e fost schimbat de altcineva.

| tttitooorp explică:

Incearca 12345 ( 4 anonim )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un nokia 6103 si nu ii stiu codul de securitate ma poate ajuta cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu probleme cu un sharp gx 25 ...imi cere handset cod si nu stiu care este...ma puteti ajuta?