| Nicu16 a întrebat:

Am un tv Platinium si un decodor dolce, iar programele sunt mai mari decat diagonala televizorului. Nu se incaderaza in diagonala, se vad mai mari. Am inteles ca trebuie un cod sau stie cineva ce pot face?

2 răspunsuri:
| emstrong a răspuns:

Nu cred ca trebuie nici un cod, trebuie doar sa umbli la setarile televizorului si sa modifici rezolutia! trebuie sa scrie 16:9 sau altele.

| Pittini_Naldi_1992 a răspuns:

Doar atat trebuie sa faci apesi pe butonul winde a telecomandei