| SyncMasterSA300 a întrebat:

Am un USB flash drive de 8 GB, si am downloadat un film HD de 5, 34 GB, curent pe flash este 7, 44 GB loc liber, iar cand vreau sa copii fisierul pe flash imi scrie ca este prea mare? Pot face ceva pentru a putea dezactiva optiunea asta?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Partitiile in format FAT suporta fisiere de pana la 2 gb, FAT 32 suporta fisiere de pana la 4gb, iar cele NTFS accepta fisiere intregi de ordinul terabitilor. Deci formatezi stickul NTFS iar daca intampini dificultati revino cu comentarii.

4 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Formatezi in NTFS sau Arhivezi filmul si il imparti in doua.

| axeldavid a răspuns:

Copie datele din el apoi formateaza-l.

| SyncMasterSA300 explică:

Revin cu o problema! Am facut tot cum ai spus Nutepriveste21, totul a mers insa cand vreau sa copii un film pe stick ajunge la urma (la timp arata ca a ramas 5 sec.) si ramane asa in continuu. Nu stiu ce sa fac, am incercat sa reformatez insa tot nu merge. AJUTOR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il formatezi in formatul de fisiere NTFS New Technology File System!