| GulDan a întrebat:

Am un virus tampit : imediat ce intru pe un site ma redirectioneaza pe altu care imi cere sa instalez Adobe Flash player...

Cum scap de el? am scanat cu antimalware si dupa iar apare!

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash player-ul vezi daca tot asa iti spune, schimba browserul.

| GabrielStn a răspuns:

Intra in Safe Mode, Start-Run tasteaza %temp% i sterge tot ce e acolo ( acolo cred ca e virusul ), apoi restarteaza calculatorul/laptopul, scaneaza din nou de virusi, si instaleaza-ti si extensia AdBlock pentru browserul pe care il folosesti. Bafta!

| KittyKernel a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, dar la mine a fost un virus si am dus laptopul la service...E tare enervant, stiu!
Poti sa dai upgrade sau sa iti resetezi windows-ul

| Malosmihai a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, te-ai gandit macar putin sa ii dai update sa iti mearga sa te joci.Ca iti cere flash player last version doar daca te joci, daca nu inseamna ca trebuie sa il restartezi. Oameni buni voi vedeti ca exista o mica problema si gata in 5 minute cer ajutorul ca nu stiu ce sa fac, gandeste si tu