| florinone a întrebat:

Am urmatoarea situatie:am instalat windows pe disk local c iar apoi si pe disk local d...
stie cineva cum pot sa scap de windowsul de pe disk local c (fara formatare am incercat si nu merge)}
DAU FUNDAAA VA ROG SA MA AJUTATI... :*

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Vezi dacă poţi formata partiţia C cu ăsta http://download.cnet.com/......62200.html
Este aproximativ la fel ca şi utilitarul Disk Management de la Windows (pe care-l poţi rula cu Start -> Run scrii diskmgmt.msc şi dai enter).
Dar foloseşte programul.
Sau, ştergi partiţia şi recreezi.
Pentru dosare sau fişiere blocate poţi folosi IObit Uninstaller, e gratuit. La acest program doar duci toate dosarele din partiţia D şi alegi Unlock & Delete.