| VladFast a întrebat:

astazi am incercat sa imi instalez un Windows 7 Ultimate pe un alt calculator pentru ca aveam virusi si nu aveam ce face decat sa reinstalez Windowsul. Deci am procedat exact ca pe youtube (tutorial), s-a reinstalat in circa 45 minute, apoi mi-a aparut ecran gol, fara drivere, etc. dar cand am intrat in My Computer am vazut ca Local Disk C si D erau pline cu jocurile mele, poze, fisiere, de parca nu am reinstalat windowsul. Eu inainte sa reinstalez Windowsul nu am dat nicio formatare sau ceva de genul, crezand ca Windowsul va face automat acest lucru, mentionez ca Windowsul nu era pe CD original, l-am luat de pe un site (nu pot sa ii zic numele), ce as putea face ca sa reinstalez Windowsul, sa imi stearga totul de pe calculator si sa am un Windows nou? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Reinstalezi windowsul dar alegi sa se formateze partitia C.

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Sterge Windows old.
http://www.youtube.com/watch?v=DPTvEhR6q7o
''Dacă instalați Windows 7 sau 8 efectuând o instalare particularizată și nu formatați partiția în timpul procesului de instalare, fișierele care au fost utilizate în versiunea anterioară de Windows se stochează în folderul Windows.old. Tipul de fișiere din acest folder depinde de computerul dvs.Pentru recuperarea spatiului de pe hard disk stergem folderul Windows Old.''

| tr3ig a răspuns:

Sa chemi un prieten care stie sa instaleze winu, sau sa te duci la cineva care stie lucru asta si o sa il platesti. daca nu stii sa instalezi te chinuii degeaba cu youtube ca nu o sa inveti din asteawinking

| gogυ a răspuns:

Stergi toate partitiile si le creezi din nou.

| ionutzbichisadrian a răspuns:

Dai click dreapta pe Local Disk-ul care vrei sa il stergi si i dai format!
FUNDA?

| KripToN a răspuns:

Poți da singurel foarte frumușel. Click dreapta pe D / C și format. PS: Dacă ai windows-ul pe C, formatarea nu va fi posibilă deoarece e logic. ai windows-ul pe el. ^^ Sper că ți-am fost de folos. -Baftă multă.