| Alexsad9711 a întrebat:

Imi va merge bine windows 8 fara sa se blocheze sau alte chesti pe:

-2 GB RAM DDR 2
-Procesor Intel (R) pentium (R) D 3.00 Ghz (dual core)
-Placa video 512 mb, ATI Radeon HD 3400
-Directx 9.0.
FUNDA!

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Prima data vezi daca procesorul tau e compatibil cu w8
apoi, in cazul in care procesorul e compatibil te sfatuiesc sa incerci cu o versiune de 32 bit si sa nu fie enterprise. un w8pro de exemplu. cu 2 gb de ram in teorie poti rula un w8 de 64 bit, insa Microsoft intotdeauna sfatuieste sa ai minim 4 gb de ram.
ca sa vezi daca pc e compatibil cu w8 trebuie doar sa rulezi windows 8 advisor. e free in pagina Microsoft. nu poti sa il rulezi daca ai XP. in caz ca ai XP bootezi cu discul de w8 si in cazul in care iti da o eroare atunci ramai cu xp. in caz ca poti instala...Bafta.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Cam mica placa video, de ce sa-ti incarc pc-ul cu Windows 8? Cand 7 este foarte bun, nu recomand 8.

| Alexsad9711 explică (pentru FuriaGogoasei):

Am avut si 7 dar din sistemul meu 5.1 se auzeau doar 2 boxe asa ca am instalat programul Gygabyte si intr-adevar mergeau dar in''suturi'' daca intelegi ce vreau sa zic si imi zicea ca am deconectat un cablu de la unitate ceva de genu

| NakaTaka a răspuns:

Mica placa video..si de proasta calitate, in schimb e bun tot la el.

| Alexsad9711 explică (pentru NakaTaka):

Proasta calitate a? Bai baiatule eu cu placa asta am jucat GTA 4 si rula foarte bine fara sa se blocheze, chiar si pe 256 si mergea destul de bine asa ca nu e de proasta calitate cum zici tu!

| PolyM99 a răspuns:

Nu stiu dar eu am 7 si e bun

| andreyShAtat a răspuns:

Da!