| RawrXd a întrebat:

Am vazut acum cateva zile o stare pe hi5.Nimic interesant, doar scris "@Tabara". Stiti cumva ce inseamna acest "@"? (stiu ca e si la mail)

Răspuns Câştigător
| Ganduri albe a răspuns:

1. Il poti folosi la email ex. lovegaga98@yahoo.com
2. Cand vrei sa te adresezi unui user de pe un anumit site ex : @LoveGaga98 imi place poza ta

Cred ca in situatia de fata persoana respectiva era plecata in tabara si a pus @ doar ca sa fie mai interesant.

4 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

@ = at (din engleză, înseamnă "la"). În cazul de faţă se traduce "în"; adică "în tabără".
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=%40

| CatalinMG a răspuns:

@Tabara adica La tabara. @ este folosit des pe net pentru a inlocui cuvantul "la"

| victo a răspuns:

In tabara...@=in sau la...pentru utilizatorii y mess

| Munchkin a răspuns:

Inseamna "at" (din engleza). In romana inseamna "la". de exemplu @tabara = la/in tabara