| Marius_Filip_1905 a întrebat:

Am vazut ca pe Facebook multi fac referire la numele prietenilor folosind un nume precurtat. Stiti cum se face asta?

Dau un exemplu, am un prieten care se numeste Anca Constantin si se face referire la el aparand numai Anca ( stiu ca se pune @Anca Constantin, ca sa fac referire la ea, insa nu stiu cum fac sa apara numai Anca). Sper ca v-ati lamurit ce nu stiu sa fac.

Răspuns Câştigător
| Gelu00 a răspuns:

Salut amice. Pai uite cum se procedeaza. Dupa ce ai scris gen: @Anca Constantin, si ti-a aparut acea persoana scrisa cu albastru, pur si simplu da un backspace la numele Constantin si gata.

1 răspuns:
| Marius_Filip_1905 explică:

Multumesc @gelu00 insa tot nu-mi merge! Ii merge cuiva? O fi calculatorul meu defect?