| Sandu3 a întrebat:

Am vazut de multe ori si am auzit de HASTAG(#)dar nu stiu la ce foloseste si cum se utilizeaza acesta.Am o emisiune auto la care ma uit frecvent si care afiseaza hastagul #TURBO, de exemplu.Imi poate da cineva cateva explicatii ce este si cum se folosesc aceste hastaguri? Intri pe vreun site, faci ceva anume sa le poti accesa?

2 răspunsuri:
| Benn12 a răspuns:

# arata un fel de link unde te duce la căutări frecvente.
#Turbo poți trimite poate la telefon mesaj "Vreau un #Turbo pentru mașina cutare"
#=link

| TomoVTD a răspuns:

#TURBO" e un exemplu bun, oricine o sa caute #TURBO de exemplu o sa va gaseasca postarea cat timp ati bagat #TURBO in postare. Alt exemplu e #Masini, oricine ar putea sa puna #Masini in postul lor si altcineva care ar cauta #Masini ar gasi postarea lor.