| Lllllllllln a întrebat:

Am vrut sa dau hotspot de net pe televizor și pe televizor când am vrut sa ma conectez mi-a apărut sa bag parola la WPA2/WPA pentru ca rețeaua este securizata am intrat in setări la telefon la wi-fi si am dat jos la "alta" acolo îmi apărea WPA2/WPA3 am apăsat și am dat pe niciuna și am încercat dezactivez adresa wi-fi privată și după mi-a aparut sa scriu nume rețea și am bagat la nimereala și nu a mers pentru ca nu am un nume de rețea și nu a mers dezactivat i-am dat și resetare și nu stiu ce sa ii mai fac.Este telefon nu ruter și nu merge sa dezactivez.Am iPhone 7 sa îmi spună cineva cum sa fac sa dezactivez

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca cere conexiune WPA, inseamna ca e conexiune securizata, sa nu veda transmisia oricine.
Trebuie sa setezi un nume pentru coexiune si o parola la telefon (la hotspot) si pe televizor (preferabil pus pe WPA2).
Cand ai facut setarea, mergi la TV, cauti reteaua wi-fi cu numele setat la hotspot si te conectezi cu parola setata pentru conexiune.
E atat de simplu.

| mihai69 a răspuns:

N-am înțeles nimic.