| mihairey a întrebat:

AM windows vista ultimate si mai am cateva zile pana expira.Mai pot sa folosesc dupa ce expira windows-ul?

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Merge sa-l mai folosesti si dupa, dar la pornire iti face desktop-ul negru si iti arata o caseta de dialog cu activarea timp de minim 10 secunde happy. Dupa aceea poti sa-l folosesti ca inainte, evident cu update-urile dezactivate automat si nu de tine, el si le dezactiveaza singur. Adica ai Windows moca. Doar ca la inceput trebuie sa tolerezi ecranul negru si o caseta de dialog.

Mai poti incerca si o extindere pe 3 luni: Start-->scrii "cmd"-->Click dreapta-->Run as administrator-->scrii "slmgr -rearm" si astepti un mesaj de confirmare-->dai restart.

Ce am zis mai sus e legal si cinstit.
TPU Player si localhost ti-au zis niste metode "neortodoxe" de a pastra Windows. Fa cum crezi ca e mai bine. Iar de cumparat... macar de ai cumpara Windows 7 pentru ca merita fata de Vista... dar macar sa te dea banii afara din casa pe fereastra happy

| Biscotte a răspuns:

Nup. Daca windowsu iti expira acesta nu mai poate fi folosit, doar daca iti cumperi o licenta. Deci sfatul meu e sa iti instalezi alt windows.

funda?big grin

| SicBru a răspuns:

Poti sa il mai folosesti asta in caz de mai ai inca codul de la windows

sper ca te ajuta. fundabatting eyelashes