| cosx25 a întrebat:

Am Windows xp si daca sterg un fisier (delete), el nu se mai duce in Recycle Bin si nu-l mai gasesc daca il caut cu Search-ul.
Cu sa procedez pentru ca fisierele sterse sa ajunga din nou in Recycle Bin?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Click dreapta pe pictograma cos de reciclare si la proprietati vezi setarile.

2 răspunsuri:
| CosminCSM00 a răspuns:

Ai dezactivat functia care duce fisierele sterse in Recycle Bin. Pentru activare click dreapta pe cosulet si vezi ca sunt doua casute, tu cred ca o ai selectata pe "Do not move files to the recycle bin", trebuie sa o selectezi pe aia in care scrie "custom size" si totul o sa fie la fel, o sa iti apara fisierele sterse acolo. Eu am windows 7 dar tot asa trebuie sa iti apara. Daca nu merge ( slabe sanse) si daca ai un cd/dvd cu windows nu e mare lucru sa il instalezi iti ia maxim o ora dar imposibil sa nu mearga cum ti-am spus mai sus. Succes!

| cosx25 explică (pentru CosminCSM00):

Recycle Bin era prea mic si nu dadea mesaj de eroarea cum ca fisierul de sters este mai mare decat Recycle Bin